Aktuality

Jánošíkove dni 2011, 49. ročník
PROGRAM Slovenského národného múzea na júl a august 2011
52. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2011, ktorý sa uskutoční v dňoch 16. - 19. 6. 2011. Viac ako 1400 účinkujúcich z celého sveta, pestrá paleta scénických a nescénických programov, divadelné predstavenia pre deti i dospelých, výstavy, ochutnávky, tvorivé dielne, "Jarmek pot myjafskú vežu", prehliadka krojov, tanečné zábavy, Myjavský expres, jazdy historického vlaku atď.

BESKYD RALLYE

Jedným z najviac navštevovaných podujatí Turzovského leta, ktoré prerástlo hranice nielen nášho regiónu, ale i Slovenska je medzinárodná súťaž historických vozidiel Beskyd Rallye. V tomto roku sa v dňoch 30. júla až 1. augusta 2010 uskutoční už jej 13. ročník.
Tento 48. ročník medzinárodného folklórneho festivalu sa už tradične koná v rázovitej slovenskej obci Terchová za účasti popredných umelcov zo zahraničia (Taliansko, Chorvátsko, Švédsko, Poľsko, Bolívia, Česká republika, Rusko, Dánsko, Portugalsko, Rakúsko a iné) ako aj z domova s prihliadnutím na nové trendy v hudobnej oblasti tohto žánru.
Bratislava, 16. júla 2010 – Letných návštevníkov Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží v Bratislave čaká cesta za dávnymi kočovníkmi i súčasnými nomádmi. SNM-Prírodovedné múzeum a Pavel Lisý pripravili autorskú výstavu prezentujúcu skalné umenie stredoázijských dávnych kočovníkov zo strednej Ázie, ale aj výjavy z každodenného života dnešných pastierov v dnešnom Kirgizsku a Uzbekistane.
Bratislava, 8. júla 2010 – Tí, ktorí sa neboja drakov, tajomných príbehov a tmy, ale aj tí, ktorí sa chcú vrátiť do sveta starých hračiek, sú vítaní v SNM-Múzeu bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň v rovnomennom mestečku pri Veľkom Krtíši.
O tom, aká mimoriadna pozornosť sa venovala výchove detí z aristokratických rodín sa môže verejnosť na vlastné oči presvedčiť na hrade Červený Kameň prostredníctvom Návštevy u grófskych detičiek. 
Čo sa stane s princeznou, ktorá sa nechce vydať? Je hlúpy Jano naozaj hlúpy? Strašia v lese škriatkovia a raráškovia? Prečo zo Zlatej krajiny ušli všetci jej obyvatelia? Podarí sa černokňažníkovi objaviť kameň mudrcov? Dočkáme sa na konci aj draka? A kto napokon zvíťazí?
Píše sa rok 1320 a nástupca poľského kráľovského trónu Vladislav I. Lokietko dáva na svoju korunováciu vyrobiť nové poľské korunovačné klenoty: korunovačnú korunu (Corona Privilegiata), korunovačné žezlo a korunovačné  jablko. Korunovačné klenoty vyrobené Vladislavom I. Lokietkom boli používané na oficiálnu kráľovskú korunováciu, a to až do roku 1764,  kedy bol nimi korunovaný posledný poľský kráľ Stanislav August Poniatovský.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Skontrolujte našu ponuku!