Návšteva u grófskych detičiek

O tom, aká mimoriadna pozornosť sa venovala výchove detí z aristokratických rodín sa môže verejnosť na vlastné oči presvedčiť na hrade Červený Kameň prostredníctvom Návštevy u grófskych detičiek. 

Návšteva u grófskych detičiek
scénické podujatie

3.  júl – 5. júl / 10. júl – 11. júl 2010
hrad Červený Kameň
...veľký hrad v Malých Karpatoch...


      Počas prvých dvoch júlových víkendov a štátneho sviatku má možnosť návštevník pomocou divadelného stvárnenia dramatických pasáží nahliadnuť do súkromia grófskych detičiek naplneného – ako inak – vzdelávaním. Urodzené slečny sa budú učiť elegancii tanca, zdokonaľovať spev a mladí páni zase trénovať šerm. Avšak malých grófov ani prázdniny neuchránia pred hodinou latinčiny, a tak sa o dušu budú drviť deklinácie i konjugácie a cibriť si latinské frázy.


     A keďže pri výchove grófskych detičiek nešlo iba o vedomosti a zručnosti, ale vo veľkej miere o správanie, etiketu i sčítanosť, tak žiadny denník mladej slečinky neunikol oku francúzskej guvernantky, ktorá prísnosť považuje za základný kameň výchovy. Okrem toho, hrané prehliadky so scénkami umožnia nielen stretnúť prostorekú slúžku, ale i samotnú hradnú pani Máriu Magdalénu, a tá neustále kontroluje účty a rozčuľuje sa, že namiesto platenia štúdia hudby musí hradiť financie za bonbóny, s ktorými jej deti nehorázne plytvajú. Takisto o tom ako urodzenosť zaväzuje, ale zároveň i okrídľuje, prezradí mladý gróf Pálfi, ktorý nadšene svojej sestre porozpráva o gavalierskej ceste, kde sa naučil hrať kartovú zábavku farao.
   
     Príďte si sami zažiť časy dávno minulé a zistiť, či by ste s grófskymi detičkami menili.


časy prehliadok: každých tridsať minút od 13.00 do 18.00 hod. (vrátane)

vstupné: dospelí – 7 €
              deti od 3 do 18 rokov – 3.5 €


informácie: www.hradcervenykamen.sk, www.snm.sk

 

Komentáre

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Pozri tiež