Jánošíkove dni 2011, 49. ročník

Jánošíkove dni 2011, 49. ročník

Tento 49. ročník medzinárodného folklórneho festivalu sa už tradične koná v rázovitej slovenskej obci Terchová za účasti popredných umelcov zo zahraničia (Taliansko, Chorvátsko, Švédsko, Poľsko, Bolívia, Česká republika, Rusko, Dánsko, Portugalsko, Rakúsko a iné) ako aj z domova s prihliadnutím na nové trendy v hudobnej oblasti tohto žánru.
Tri gala - koncerty sa konajú vo veľkom amfiteátri Nad Bôrami (kapacita 6000 divákov). Ďalšie programy najrozličnejších žánrov sa uskutočňujú vo veľkom festivalovom stane (kapacita 2000 divákov). Festival je spojený s prezentáciou ľudového umenia v oblasti výtvarníctva, fotografie a maliarstva na špecializovaných výstavách.

Súčasťou programu je aj slávnostný koncert a svätá omša za nositeľov ľudových tradícií vo veľkom terchovskom kostole, vozový sprievod furmanov a muzík, ľudové veselice, kolotoče, stánky, púťové atrakcie atď.

 

Organizátorom folklórneho festivalu je obec Terchová.

 

Obyvatelia obce i jej predstavitelia si ctia tradície svojich otcov. Už na začiatku 60. rokov dvadsiateho storočia začali organizovať tunajší nadšenci folklórne podujatie Jánošíkove Dni, ktoré od roku 1992 získalo podobu medznárodného foklórneho festivalu, ktorý je najväčším hudobným festivalom na Slovensku. Monumentálny amfiteáter Nad bôrami, ale aj iné miesta v Terchovej vítajú každý rok tisíce milovníkov ľudovej kultúry, ktorí majú v rámci Jánošíkových dní jedinečnú príležitosť skonfrontovať súčasné trendy slovenského a zahraničného folklórneho umenia.

 

KONTAKT:
webstránka: www.terchova.sk
tel.: 041/5695 138
fax: 041/5695 310
 

Komentáre

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Pozri tiež